Responsive Web Design (RWD)

USŁUGI IT DESIGNEZ
Responsive web design (RWD) – technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna przeglądarki, na której jest wyświetlany np. przeglądarki, smartfonów czy tabletów. Strona tworzona w takiej technice jest uniwersalna i wyświetla się dobrze zarówno na dużych ekranach, jak i na smartfonach czy tabletach. Należy pamiętać też o istotnej kwestii Google, 21 kwietnia 2015 r. wprowadziło nowy algorytm wyszukiwania faworyzujący strony zgodne z RWD.

Urządzenia mobilne zmieniają świat. Dziś każdy ma przy sobie smartfon, którego ciągle używa do komunikacji z innymi i wyszukiwania informacji. W wielu krajach liczba smartfonów przewyższyła liczbę komputerów, dlatego posiadanie witryny dostosowanej do urządzeń mobilnych jest teraz tak ważne dla obecności w internecie. Wyświetlacze urządzeń mobilnych są małe i dostosowanie do RWD wymaga starannego dopasowania wyświetlanej zawartości. Czcionka musi być odpowiedniej wielkości, aby tekst można było komfortowo przeczytać. Elementy w menu muszą być na tyle duże, aby dało się stuknąć w nie palcem. Cała strona powinna mieścić się na szerokość ekranu, aby nie było konieczne przesuwanie jej na boki w celu zobaczenia całej zawartości.

Użytkownicy mogą doświadczyć różnych utrudnień podczas wyświetlania komputerowej wersji witryny na swoim urządzeniu mobilnym. Witrynę niedostosowaną do tego środowiska często trzeba ściągać lub powiększać, by dało się przeczytać jej zawartość. Bywa to frustrujące i w wielu wypadkach powoduje rezygnację z przeglądania witryny. Za to wersja dostosowana do urządzeń mobilnych jest czytelna i wygodna w obsłudze. 

 

Data publikacji niedziela, 07 października 2018r.